آنتی اسکالانت

شنبه 18 آبان 1398
12:21
مهدی

آنتی اسکالانت ( Anti ascalant)

آنتی اسکالانت از مواد شیمیایی رسوب زدا در صنعت تصفیه آب و تصفیه فاضلاب است که عمده ترین استفاده آنتی اسکالانت در دستگاه های تصفیه آب اسمز معکوس می باشد . کاربرد از آنتی اسکالانت در زیاد شدن طول عمر ممبران و کم شدن هزینه های مربوط به جایگزینی ممبران و شستشوی ممبران را کاهش می دهد .

به زبان ساده تر ،آنتی اسکالانت ها از تشکیل رسوب روی سطح ممبرین RO جلو گیری می کنند.

محل تزریق آنتی اسکالانت در دستگاه های آب شیرین کن به روش اسمز معکوسRO بعد از فیلتر شنی و کربنی و قبل از فیلتر میکرونی میباشد.

کارکردهای آنتی اسکالانت:

آنتی اسکالانت به آلاینده ای موجود در آب متصل می شود.

آنتی اسکالانت از اتصال و چسبندگی رسوبات به سطح ممبران پیشگیری می کند.

آنتی اسکالانت آلاینده ها را از درون ممبران گذر داده ، آنتی اسکالانت این مواد را همراه پساپ از دستگاه خارج می نماید و مواد ضد رسوب یا آنتی اسکالانت ها بر پایه اسید فسفونیک ( فسفونیت ها ) می باشد.

بنابراین کاربرد از آنتی اسکالانت در سیستم اسمز معکوس جهت بالا رفتن طول عمر ممبران و همچنین افزایش راندمان جریان خروجی ضروری می باشد.

عدم کاربرد از آنتی اسکالانت آسیب جدی به ممبران های سیستم RO زده و سبب کاهش دبی خروجی و همچنین افزایش TDS آب می گردد. بنابراین کاربرد از انتی اسکالانت در دستگاه اسمز معکوس جهت افزایش طول ممبران و همچنین افزایش راندمان جریان خروجی الزامی می باشد .

معایب استفاده از آنتی اسکالانت نامرغوب:

1.زیاد شدن تعداد شسشتوی ممبران

2.پایین آمدن طول عمر ممبران

3.جایگزینی زود هنگام ممبران

4.پایین آمدن ظرفیت تولید

مقدار تزریق انواع مواد ضد رسوب آب بستگی به پارامترهایی همچون آنالیز آب، میزان دبی، دما، pH، میزان ریکاوری دستگاه، منبع آب، نوع ممبرین و نحوه آرایش ممبرین ها دارد. به طور معمول مقدار تزریق آنتی اسکالانت ها در محدوده 1 الی ppm 6 می باشد.

میزان دوز تزریقی کیفیت آنتی اسکالانت تاثیر زیادی در افزایش عمر ممبران دارد . لذا در خرید آنتی اسکالانت باید دقت زیادی صورت بگیرد

زیرا تنها چیزی که در سیستم تصفیه آب صنعتی می تواند سبب عدم ایجاد رسوب روی سطح ممبران شود همین آنتی اسکالانت می باشد.

باید به این نکته دقت داشت که هر آنتی اسکالانت روی یک دسته از رسوبات تاثیر می گذارد و به همین علت نمی توان از یک آنتی اسکالانت برای تمام رسوبات کارگیری کرد.

باتوجه به اینکه آنتی اسکالانت در دستگاه تصفیه آب صنعتی،به منزله خون در بدن انسان می باشد لذا توصیه اکید می شود که برای حفظ ممبرانها و در جهت عمر مفید ممبران های سیستم تصفیه آب از آنتی اسکالانت های مرغوب و باکیفیت بالا استفاده شود.


[ بازدید : 11 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما :
]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آنتی اسکالانت است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار ایجاد وبلاگ عکس عاشقانه فال حافظ فال حافظ خرید بک لینک دانلود تک آهنگ خرید ملک در ترکیه خرید آنتی ویروس ثبت شرکت ثبت برند و لوگو اخذ کد اقتصادی ثبت تغییرات شرکت ثبت طرح صنعتی ثبت مسئولیت محدود نرم افزار حسابداری سوالات استخدامی اموزش و پرورش گیفت کارت اپل خرید آنتی ویروس آپلود عکس لوح تقدیر خودکار تبلیغاتی لوازم یدکی خودرو متخصص پوست شیراز
بستن تبلیغات [X]